تبلیغات
وب نوشته های یک دانشجو ... ! - مراسم تاسوعای حسینی در سراسر کشور
وب نوشته های یک دانشجو ... !
وب نوشته های یک پشت کنکوری تبدیل شد به وب نوشته های یک دانشجو ... !
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 آذر 1389 توسط S a M i | نظرات ()

سـراسر ایـران امـروز در سوگ امـام حسیـن (ع) و یـاران با وفـایش غـرق مـاتم و انـدوه است. امروز نهم محرم ، روز تاسوعـا ، منتسب به سـاقی دشت کربلا ، حضرت ابوالفضـل العبـاس (ع) است. روزی که حضرت ابوالفضل ( ع) از آب ننوشید و فرات را تشنه لب های خویش کرد و برگشت و دستِ عطش فرات دیگر هرگز به دامن وفای عباس نرسید .
عزاداران حسینی در جای جای ایران اسلامی دیشب و امروز با برگزاری مجالس عزا ، یاد سقای حسین ( ع ) را گرامی می دارند. ارادتمندان سرور و سالار شهیدان و خامس آل عبا که در شب تاسوعای حسینی تا واپسین ساعات با حضور در مراسم سوگواری به عزاداری پرداخته بودند امروز نیز دسته دسته خود را به محل‌های عزاداری رساندند و در فضایی معنوی با تشکیل دسته های سینه‌زن و زنجیر‌زن به یاد امام حسین (ع ) ، حضرت ابوالفضل( ع ) و دیگر شهدای کربلا عزاداری کردند. در این مراسم ، کودکان با سربند های مشکی و سبز که بر آن ها شعارهای “یا حسین” و “یا ابوالفضل” نقش بسته بود ، همراه پدران و مادران خویش و همدوش سوگواران امام حسین (ع) زنجیرزنی کردند.

مرثیه سرایان امروز به یاد علمدار دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس( ع ) مرثیه سرایی کردند و سخنرانان نیز از وفای آن حضرت به امام حسین (ع) و خاندان حضرتش سخن ها گفتند .

همچنین همزمان با تاسوعای حسینی ، حرم های مطهر امام رضا ( ع ) در مشهد مقدس ، حضرت معصومه ( س ) در قم و حرم احمد بن موسی کاظم ( ع ) در شیراز دیشب و امروز پذیرای انبوه زائران و عزاداران حسینی هستند و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت (ع) در سراسر کشور با پخت غذاهای نذری ، عزاداران حسینی را اطعام می کنند
برچسب ها: مراسم تاسوعای حسینی در سراسر کشور، مراسم تاسوعای حسینی، تاسوعای حسینی، روز نهم محرم، روز تاسوعـا، منتسب به سـاقی دشت کربلا، همچنین همزمان با تاسوعای حسینی، حرم های مطهر امام رضا ( ع ) در مشهد مقدس، عزاداران حسینی را اطعام می کنند،
درباره وبلاگ
سلام من ســامــی 19ساله از تهران هستم . فارغ التحصیل شدم از درس و دارم واسه کنکور انسانی درس میخونم و این وبلاگم ایجاد کردم تا هم جایی باشه تا بتونم به دیگر دوســتـان کـمـک کنم هم دیگردوستان از تجربه هاشون به مــــن انتقال بـــدن !

این متن واسه اواخر سال 1389 و اوایل سال 1390 می باشد و ، واسه یادگاری گذاشتم بمونه...

-------------------------------------

وب نوشته های یک دانشجو ... !

به زودی ...
موضوعات
آخرین مطالب
نویسنده
آرشیو مطالب
دوستان
لینک های باهال
داشبورد
بازدیدهای امروز : 2 نفر
بازدیدهای دیروز : 3 نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عددتمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.