تبلیغات
وب نوشته های یک دانشجو ... ! - پرجمعیت‌ترین رشته‌های دانشگاهی
وب نوشته های یک دانشجو ... !
وب نوشته های یک پشت کنکوری تبدیل شد به وب نوشته های یک دانشجو ... !
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 آذر 1389 توسط S a M i | نظرات ()

معاون آموزشی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: 9.5درصد از كل جمعیت دانشجویی كشور را دانشجویان رشته حسابداری پوشش می‌دهند.


دكتر حسین نادری‌منش با ارائه پرجمعیت ترین رشته‌ها در كشور، گفت:

براین اساس رشته حسابداری با9.5درصد دانشجو، مهندسی كامپیوتر با 9 درصد، مدیریت با 8.9 درصد، برق با 6.6درصد و حقوق با 5.3 درصد به ترتیب برجمعیت ترین رشته‌ها در كشور به شمار می‌روند كه بر این اساس سه رشته از پر جمعیت ترین رشته‌های كشور مربوط به علوم انسانی است.

به گفته وی، به عبارتی40 درصد جمعیت دانشجویی كشور در پنج رشته حسابداری، مهندسی كامپیوتر، مدیریت، برق، حقوق به تحصیل مشغول هستند.

نادری منش با بیان اینكه در برخی از رشته‌ها بسیار ظرفیت سازی شده است و در حال حاضر با جمعیت زیاد دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته‌ها مواجه هستیم، تصریح كرد: در این راستا براساس طرح آمایش سرزمین درنظر داریم در برخی رشته‌ها كه دارای فارغ‌التحصیلان زیاد هستیم دیگر توسعه ظرفیت نداشته باشیم.

معاون آموزشی وزارت علوم، در خاتمه با بیان اینكه امسال ظرفیت رشته‌ای به صورت خاص در دوره كارشناسی كاهش نیافته است، عنوان كرد: در بلند مدت در نظرداریم كه یك مدیریت در جهت رفع نیازهای رشته‌ها داشته باشیم تا با ظرفیت بالای فارغ‌التحصیل در یك رشته و یا دانشگاه مواجه نشود.

منبع:سایت گزینه2

--------------------------------------------------------------------

منم راستشو بخوای میخوام برم حسابداری یا حقوق یا مدیریت
برچسب ها: دكتر حسین نادری‌منش، پرجمعیت ترین رشته‌ها، رشته، معاون آموزشی وزارت علوم، ‌ تحقیقات و فناوری، پرجمعیت‌ترین رشته‌های دانشگاهی، پر جمعیت ترین رشته‌های كشور، سایت گزینه2، اخبار، کنکور 90، اخبارکنکور90،
درباره وبلاگ
سلام من ســامــی 19ساله از تهران هستم . فارغ التحصیل شدم از درس و دارم واسه کنکور انسانی درس میخونم و این وبلاگم ایجاد کردم تا هم جایی باشه تا بتونم به دیگر دوســتـان کـمـک کنم هم دیگردوستان از تجربه هاشون به مــــن انتقال بـــدن !

این متن واسه اواخر سال 1389 و اوایل سال 1390 می باشد و ، واسه یادگاری گذاشتم بمونه...

-------------------------------------

وب نوشته های یک دانشجو ... !

به زودی ...
موضوعات
آخرین مطالب
نویسنده
آرشیو مطالب
دوستان
لینک های باهال
داشبورد
بازدیدهای امروز : 2 نفر
بازدیدهای دیروز : 3 نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عددتمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.